D o ł ą c z

n a

F a c e b o o k u
D o ł ą c z

n a

F a c e b o o k u
P r z e ś l i j

z n a j o m y m
 
 
Witaj Gościu
Jesteś nowym użytkownikiem. Zagraj kilka gier, aby dostać się na listę najlepszych graczy.
12.31 Najlepszy wynik:
Brak rozegranych gier.
Graczy online:

Best Times Table.com

Ćwiczenia z tabliczki mnożenia - darmowe, matematyczne gry online

Cześć.

Witam w darmowej tabliczce mnożenia online. Dostępne są tutaj 3 wersje tabliczek mnożenia. 10x10, 30x30 i 100x100 (aż do 10000). [więcej >>]

Znajdziesz tutaj ćwiczenia matematyczne zarówno na poziomie podstawowym (tabliczka 10x10) jak również bardziej zaawansowane zadania - tabliczki mnożenia z działaniami do 30x30 oraz do 100x100 (z wynikami do 10000). Matematyczne zadania przedstawione są tutaj w postaci gry online na czas - z wynikami, z listą najlepszych graczy oraz z podpowiedziami w formie samej tabliczki mnożenia.

Za Wikipedią mamy

W matematyce, tabliczka mnożenia to matematyczna tablica definiująca operację mnożenia dla struktury algebraicznej. Dziesiętna tabliczka mnożenia jest nauczana na całym świecie jako część elementarnej arytmetyki i stanowi podstawę arytmetycznych operacji dla systemu dziesiętnego. Wielu nauczycieli uważa, że zapamiętanie tabliczki do 9 x 9 jest niezbędne. W krajach używających tradycyjnego, brytyjskiego systemu miar, takich jak Stany Zjednoczone Ameryki, za korzystne uważane jest zapamiętanie tablicy do 12 x 12.

Tabliczka mnożenia została wymyślona przez chińczyków.

Darmowy samouczek - trening mnożenia

Strona ta, wszystkie ćwiczenia i gry online są całkowicie darmowe. Naszym celem bowiem jest ułatwienie nauki matematyki i uczynienie jej prostym i przyjemnym. Uważamy, że edukacja w tym również nauka matematyki powinna być dostępna dla wszystkich za darmo.

Tabliczka mnożenia - gra online

Oprogramowanie, które znajdziecie na stronie jest oprogramowaniem darmowym i dostępnym online. Nie ma więc potrzeby instalować czegokolwiek. Po prostu wpisz najlepsza tabliczka mnożenia (best times table) w swojej przeglądarce i graj, ćwicz, ucz się!

W każdej grze użytkownik dostaje 30 pytań - działań do wykonania, na które musi odpowiedzieć, a wynik wpisać w odpowiednim okienku do wpisywania odpowiedzi - tuż obok zadanego mnożenia. Gra się na czas, ale gdy dopiero zaczynamy się uczyć mnożenia to nie ma się co przejmować błędami i mierzonym czasem.

Ćwiczenia matematyczne jako trening mózgu

Strona ta, to nie tylko pewien rodzaj nauczyciela matematyki online, który zadaje do wykonania ćwiczenia z matematyki i pomoże ci zapamiętać wyniki mnożenia. Można traktować tę stronę także jako trening mózgu, dlatego śmiało można powiedzieć, że jest ona skierowana nie tylko dla dzieci, ale również dla osób starszych, już dorosłych. Obliczenia w wersji skróconej - 10x10 są raczej nastawione na szybkość, podczas gdy zadania 30x30 oraz 100x100 to świetny trening wyobraźni (zresztą jak cała matematyka).

Znajdziesz tutaj listę najlepszych wyników, więc możesz śmiało traktować to oprogramowanie jako grę online na wielu graczy. Możesz tutaj znaleźć listę ostatnich graczy (ostatnich granych gier) i listę najlepszych graczy (najlepszych wyników). Na początku jesteś nowym użytkownikiem (nowo zarejestrowanym), więc twój wynik będzie widoczny tylko na liście ostatnio granych gier. Ale wystarczy zagrać kilka gier więcej aby być na liście najlepszych graczy. Miłej gry!

Najlepsza tabliczka mnożenia online

Tabliczka na tej stronie jest prawdopodobnie najlepszym tego typu oprogramowaniem na sieci, ale jeśli znajdziesz jakieś lepsze oprogramowanie tego typu lub grę na sieci opierającą się na operacji mnożenia, która będzie miała jakieś interesujące elementy, których nasz trener online nie ma, wtedy po prostu zgłoś to nam.

Jeśli grono użytkowników będzie się powiększać, to wkrótce powinny się tutaj pojawić m.in. sposoby na zapamiętanie tabliczki, pomocne pytania, ułatwienia, sztuczki, zależności występujące w działaniu mnożenia jak również wersja do druku ułatwiająca naukę.

[<< ukryj]

S
T
A
R
T
S
T
O
P

10x10 :

Tabliczka mnożenia - wersja podstawowa - poziom szkoły podstawowej. Najlepiej zacząć od tych zadań, są bowiem one dobrym wprowadzeniem dla początkujących oraz ćwiczeniem poprawiającym szybkość we wpisywaniu odpowiedzi. >>

W tej wersji musisz sprostać operacjom mnożenia 10x10. Mamy tu około 100 wyników (lub 55 - w zależności jak liczyć). Zazwyczaj, już po kilku grach zapamiętasz je wszystkie. Ta gra może być zatem traktowana jako ćwiczenie umiejętności manualnych, choć jest kilka pomocnych sztuczek, dla zupełnie początkujących.

Zacznij grę i odpowiedz na 30 pytań (ćwiczenia do 10x10 = 100).

20x20 :

Tabliczka mnożenia - wersja średniawa ;-)

Zacznij grę i odpowiedz na 30 pytań (ćwiczenia do 20x20 = 400).

30x30 :

Tabliczka mnożenia - wersja średnio zaawansowana - poziom szkoły średniej. Jeśli opanowałeś już podstawy matematyczne i umiejętności manualne, to śmiało możesz spróbować swoich sił na tym poziomie. >>

W tej wersji musisz sprostać operacjom mnożenia 30x30. Tym razem mamy około 900 wyników (lub 465 - w zależności jak liczyć), więc może z czasem uda ci się zapamiętać je wszystkie, ale na początku zapewne będziesz musiał policzyć rozwiązanie. Oczywiście, sztuczki matematyczne jak np. wzory skróconego mnożenia są tutaj bardzo przydatne.

Zacznij grę i odpowiedz na 30 pytań (ćwiczenia do 30x30 = 900).

50x50 :

Tabliczka mnożenia - wersja zaawansowana.

Zacznij grę i odpowiedz na 30 pytań (ćwiczenia do 50x50 = 2500).

100x100 :

Tabliczka mnożenia - wersja ekspert - poziom szkoły wyższej. Tutaj musisz poradzić sobie z trudniejszymi ćwiczeniami algebraicznymi, zatem postaraj się najpierw o dobry wynik w 30x30. >>

W tej wersji musisz podołać mnożeniom aż do 100x100 = 10000. Możliwych jest aż 10000 wyników (lub 5050 - w zależności jak liczyć), więc raczej nie jest możliwe zapamiętanie ich wszystkich, a przeliczenie wyniku będzie konieczne. Ćwiczenia są bardziej skomplikowane, więc nie obejdzie się bez znajomości matematycznych sztuczek i różnych ułatwień jak np. wzory skróconego mnożenia czy znajomość kwadratów.

Zagraj i odpowiedz na 30 pytań (ćwiczenia do 100x100 = 10000).

 
 
Ile jest ?
 
3. 17 x 28 =
476
4. 10 x 10 =
100
100
1/30.
x
=
1/30.
x
Ile jest ?
14 x 25 = 30
7.70
14 x 25 = 30
7.70
14 x 25 =
100
100
7.70
14 x 25 = 350
7.70
Czas
30.30
 
Kara
3.15